Szybki kontakt

Kraków ↓
574 420 333

Usługi hydrauliczne Kraków

Atrakcyjne ceny!
(kliknij żeby zadzwonić)

Lokalizacja i usuwanie wycieków Kraków

Nieszczelna instalacja wodna czy grzewcza potrafi przysporzyć wielu problemów, a nawet być niebezpieczna. Tymczasem pewne nieszczelności zdarzają się dosyć często w różnych miejscach – domach prywatnych, mieszkaniach, różnych instytucjach, małych firmach czy wielkich przedsiębiorstwach. Lokalizacją tych wycieków oraz ich usuwaniem nie powinna i nie może zajmować się osoba, która nie jest do tego upoważniona – bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Tym bardziej, że znalezienia miejsca przecieku nie jest łatwe!

Istnieją różne techniki wykrywania nieszczelności, jak też ich w miarę szybkiego usuwania. Dobrą metodą jest lokalizacja takich wycieków przy użyciu gazu znacznikowego. W tym celu wystarczy pozbyć się wody z instalacji i napełnić ją gazem, który jest bezpieczny, a jednocześnie wskazuje miejsce przecieku. Można również zastosować technikę mapowania miernikiem wilgotności (potwierdza wzrost wilgotności materiałów budowlanych) lub próbę ciśnieniową.

Do nowoczesnych metod należą: badanie powierzchni kamerą termowizyjną, badanie akustyczne (geofon, sondy nasłuchowe) oraz użycie kamery endoskopowej - do sprawdzenia miejsc trudnodostępnych. Z kolei do usuwania nieszczelności najlepiej zastosować specjalne uszczelniacze – z odpowiedniej grupy, w zależności czy zostaną przeznaczone do instalacji grzewczej, usunięcia wycieku z instalacji wody pitnej, kanalizacji, pomp ciepła i instalacji solarnych, czy też basenów. Jesteśmy pogotowiem hydraulicznym, które potrafi szybko zlokalizować i zlikwidować problem. Warto nam zaufać!

Działamy w mieście Kraków i innych miastach w Małopolsce